Obecna sytuacja kursu Euro

Sytuacja gospodarcza w strefie euro w czasach globalnego kryzysu zdrowotnego związanego z epidemią koronawirusa przez wielu ekspertów jest wnikliwie porównywana do roku 2008, kiedy doświadczyliśmy kryzysu finansowego. Ciężko jest jednak porównywać te dwie kwestie, biorąc pod uwagę tak różne źródła dwóch kryzysów. Obecna sytuacja nie nastraja optymizmem zarówno analityków i ekspertów rynków finansowych, jak i przedstawicieli państw Strefy Euro.

Obecne sytuacja związana z kursem euro

W sytuacji kryzysu, od zawsze inwestorzy woleli kierować swoje aktywa w kierunku bezpiecznych walut, a taką bez wątpienia jest dolar. Sytuacja związana z euro (https://comparic.pl/kurs-euro-notowania-online-comparic/) jest zupełnie inna. Euro zawsze była wykorzystywana jako waluta dobra do spekulacji jednak nie na tyle bezpieczna, by móc w nią inwestować w czasach zadyszki rynkowej. Obecna zadyszka, w delikatnym tego słowa znaczeniu, w bardzo krótkim czasie obnażyła wszelkie słabości euro jako waluty oraz wspólnoty, która nie potrafi współpracować ze sobą w obliczu tak dużego kryzysu. Od momentu rozszerzenia się epidemii koronawirusa w Europie, wspólna waluta systematycznie traciła na wartości w stosunku do wszystkich innych liczących się walut. Dopiero ogromny pakiet pomocowy w kwocie 750 miliardów euro uspokoił trochę nastroje inwestorów, jednak tego typu pomoc można traktować jako doraźną kroplówkę w morzu potrzeb.

Sprawdź: Adwokat Kaliszewski

Sprawdź także: Kurs dolara nowozelandzkiego – Comparic

Prognozy dotyczące sytuacji kursu Euro po ustaniu kryzysu związanego z koronawirusem

Obecnie sytuacja związana z kursem euro jest zbyt dynamiczna i niepewna, by móc prognozować, w jaki sposób waluta zachowa się w długim terminie. Już teraz jednak największe banki inwestycyjne i agencje ratingowe zmieniają swoje prognozy na cały 2020 rok, modyfikując w głównej mierze sytuacje na parze walutowej Euro/Dolar, deprecjonując wartość waluty europejskiej w stosunku do relatywnie bezpiecznego dolara. Po ustaniu epidemii będziemy mogli na własne oczy sprawdzić, czy strefa euro wytrzyma tę próbę, i czy wyjdzie z niej silniejsza, czy raczej będzie to początek końca marzeń o jednej walucie na całym kontynencie.

Przy współpracy: https://comparic.pl/